Pešia túra na území Apačov – Plitvické jazerá 27. apríl 2019 – VYPREDANÉ!!!

Termín túry: 27. apríl 2019

Dlžka túry: 18 km (pešia túra a plavba loďou. Prejdeme celú sústavu jazier, aj hornú, aj dolnú časť)

Výškový rozdieľ: 135m
Náročnosť: ľahká túra (1/5)
Info: Csaba Méhes
Tel. : +421940180141
Cena túry: 65€ / osoba (v cene cestovné náklady, komplexné poistenie, vedenie túry, vstupenka, miestne poistenie, miestna daň a lístok na loď)
Záloha 35€ pri prihlásení. Druhá polovica sa platí pri nástupe na autobus.
Doprava: klimatizovaný luxusný autobus

Odchod z Kolárova v piatok, 26. apríla 2019 o 24.00 hod.

Ďalšie nástupné miesta:

Okoč – Jednota COOP, Dunajská Streda – parkovisko TESCO, Vrakúň – kultúrny dom, Gabčíkovo – autobusová stanica

Príchod domov v nedeľu, 28. apríla 2019 v skorých ranných hodinách.

Online registrácia nutná!

Prihlásiť sa dá TU:

Národný park Plitvické jazerá, s rozlohou 192 km2, predstavuje významný magnet pre turistov z celého sveta. Je to jednak pre nádherné prírodné scenérie, ale aj preto, lebo práve tu sa natáčali dobrodružné scény nezabudnuteľného Vinnetoua – Poklad na striebornom jazere.
Park Plitvické jazerá sa rozprestiera v nadmorskej výške od 1280 až po 1417 metrov. Významnosť parku, nachádzajúceho sa južne od Karlovca, je daná existenciou vápencových a dolomitových formácií s travertínovými útvarmi vznikajúcich v priebehu posledných 4.000 rokov, ale aj jeho prirodzenou krásou. Veď sa tu nachádza až 16 jazier rôznych veľkostí, z ktorých najväčšie je jazero Kozjak. Jeho dĺžka dosahuje približne 2 kilometre a hĺbka cca 47 metrov. Za zmienku stoja aj dolné smaragdovozelené až tyrkysové jazerá s nádhernými vodopádmi. Tým najznámejším je vodopád Plitvica, vysoký 72 metrov.
Národný park Plitvické jazerá ponúka návštevníkom možnosť pešej turistiky. Vzhľadom na veľkosť parku je jeho komplexné prejdenie celkom problematické. Aj preto za úvahu stojí využiť elektrický vláčik alebo plavbu loďou. Ak sa návštevník rozhodne spoznávať krásy parku peši, má na výber niekoľko atraktívnych turistických chodníkov, vrátane drevených chodníkov a mostíkov vedúcich ponad samotné jazerá. V parku je aj niekoľko jaskýň, ktoré sú verejnosti dostupné. K tým hlavným patria Golubinjača, Mračnjača, či Velika pečina.
Národný park Plitvické jazerá je otvorený od 8:00 do 19:00 a má dva vstupné vchody s plateným parkoviskom. Taktiež vstup do parku je za poplatok. Odmenou Vám však budú nádherné spomienky na husté zelené lesy, číre jazerá a mohutné vodopády vytvárajúce nádherné prírodné scenérie, ktoré ako zistíte sa určite oplatilo navštíviť.
Lokalita Plitvické jazerá je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1979.