Pomôžte, aby sme pomohli!

Pomôžte, aby sme pomohli

Od dnešného dňa sa náš klub vydal na cestu dobročinnosti. Od teraz za každú organizovanú túru či zájazd poskytneme zo zaplatenej sumy určitú čiastku (osoba 1€). V autobusoch budú umiestnené pokladnice určené na zbierku daného dotyčného. Túto vyzbieranú čiastku poskytneme chorým deťom a odkázaným v núdzi.
Prvým chlapčekom je Noel z Komárna, ktorému pomôžeme počas nasledujúcich zájazdov. Kto chce pomôcť, má príležitosť! V Slovenskej sporiteľni sme otvorili transparentný účet, kde môžete posielať finančné dary.
Banka: SLSP a.s.
Účet: SK25 0900 0000 0051 6432 6210
Názov účtu: NOEL KEŠIAR

Tu si môžete prečítať príbeh malého Noela:
Rodičia prírastok, malého Noela veľmi čakali. Mamička pravidelne navštevovala poradňu, spravila všetko preto, aby dala život zdravému dieťatku. Počas tehotenstva nič nenasvedčovalo tomu, že aké komplikácie by mohli nastať počas pôrodu. Noel sa narodil v 41. týždni, 21. 12. 2017. Bábätko z mamičkinho brucha vytlačili, čím malému spôsobili zlomeninu kľúčnej kosti. Následkom tohto tlaku mu zakrvácal mozog, poranili veľkú fontanelu, zakrvácala mu retina a v dôsledku otrasu mozgu stratil vedomie. Previezli ho do Nových Zámkov, uložili do inkubátora. Nasledovali rôzne vyšetrenia, nasadili liečbu potrebnú na záchranu života. Napriek snahe lekárov má veľkú ujmu na zdraví.
Počas svojho krátkeho života mu diagnostikovali nasledovné choroby: Detskú obrnu, epilepsiu, poruchu videnia, spasticitu. Malý Noel je pasívny, nechodí, nesedí, len leží, nerozpráva, nedrží hlavičku. Je na kašovitej strave. Denne má viackrát epileptické záchvaty. Vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť. Chodia na rôzne liečby, ktoré neprinášajú žiadne zlepšenie. Potrebovali by špeciálny kočík, stoličku k stravovaniu, autosedačku. Poisťovňa prepláca 2x do roka týždennú rehabilitáciu, ktorá veľmi nepomáha.
Radi by sme prispeli do ADELI rehabilitačného centra v Piešťanoch, ktorú poisťovňa nehradí a pre rodičov je to veľká finančná záťaž.