Neurologické ochorenia

Pacienti s ochoreniami nervového aparátu vedia efektívne využiť Nordic Walking palice a rôzne cvičenia pre rozvoj v oblasti mozgovej a v oblasti pohybového aparátu.
Publikované v časopise Journal of Vascular Surgery, štúdia zamerná na chôdzu s palicami pacientov s Parkinsonovou chorobou ukázala významný pozitívny vplyv, pokiaľ ide o toleranciu záťaže, vnímanú funkčnú nezávislosť a kvalitu života (baatil et. Al, 2000).
Podľa MayoClinic.com, Dr.Ronald Peterson, riaditeľ Alzheimer Research Centerna Mayo Clinic, tvrdí: “Pravidelné fyzické cvičenie je pravdepodobne najlepší spôsob prevencie Alzheimerovej choroby, lepší ako lieky, lepší ako intelektuálna činnosť, lepší ako doplnky stravy a výživy“. Darolyn O’Donnell, koordinátor rekreačnej terapie v Parkinsonovom centre neurologického inštitútu v Barrow, ktorý vedie cvičebné lekcie, hovorí, že “Nordic Walking pre pacientov bol vybraný preto, lebo poskytuje rovnováhu, pomáha pracovať s hornou časťou tela a zameriava sa na vnútorné svaly. Je to tiež viac aeróbne cvičenie ako normálna chôdza”.

Výskum

zdroj: SNWA